Megosztás
 

 Tverskoy District

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Ascariel
Don't Hide Your Real Face

Ascariel
Admin
i'm the leader
☮ Főkarakter : Caryeth, Eldorien, Ellael
☮ Hozzászólások száma : 336



TémanyitásTárgy: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 19:57

First topic message reminder :


Tverskoy District

Ez a negyed Moszkva egyik belső negyede, északra a város fizikai központjától. A közigazgatási rendszer számos igen fontos helyszíne található itt, úgymint Állami Duma (kvázi Parlament), Föderációs Tanács, Moszkvai Polgármesterség, Oktatási és Tudományos Minisztérium valamint a Moszkvai Rendőrfőkapitányság is. Ebben a negyedben található a Színház tér, a Puskin tér, Petrovka út. A történelmiség határozza meg az utcák arculatát, egymásra rétegződnek a vallási emléképületek az iparosodás korából fennmaradottakkal, és persze a szocializmus átépítési láza is rajtuk hagyta kézjegyét. Nagyvárosi, modern, haladó látvány, olyan, mint bármely más kiemelt város a világon, cirill feliratokkal a helyi igényekre szabva.
A kerület lakói hagyományosan a jómódú és művelt moszkvai polgárságot jelentik, ez pedig vonzóvá teszi a külföldi letelepülők számára is, így etnikája összetett, a születéskor várható élettartam az itt születő és maradó lakosok esetén 3-4 évvel magasabb, mint a többi moszkvainál.

Írta: Yyl'asalyv




Vissza az elejére Go down
https://fateofascariel.hungarianforum.com

SzerzőÜzenet

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 21:09

18+

- Gondolod, hogy haragból tanácsolok neked? - hogy meri?! Féleszű barom, nem látod, hogy kettőnk közül én vagyok az, aki a dühöm ellenére is világosan gondolkodom? Amit mondok, érthető. Érted te is, de elsiklasz előle, mint egy pikkelyes hal, és szórakoztat.
Annyira meg akarom ütni, hogy fehérre szorítom az ujjaimat a kormányon. A visszapillantóban látom csak homályos testárnyát, torz, az ölében Olja mintha egy, a mellkasára púpozott szörnyeteg feje lenne, két fej, négy váll, négy kar, és a többi.
- Amikor ő megjelenik majd a táblán nem akar találkozni veled. Elpusztítani akar majd. Ha találkozni akarnál volna vele találkozót kellett volna szervezned, nem megtámadnod - megmondom neki betű szerint, hogy mit kellett volna és mit nem kellett volna csinálnia. Nem mintha hallgatna erre. A lehetőség persze adott.
"Apu mindig aszt mondja, hogy te vigyászol rá."
Én vigyáznék Olga, de már nekem sem hagyja. Oroszország megrontott minket. Soha nem kellett volna idejönnünk. Soha nem kellett volna megszületned. Soha nem kellett volna megölelnem téged. Soha nem kellett volna bármit is éreznem ez iránt a hely iránt, többet annál, mint amit mesélt nekem róla Vykos.
Amikor elmesélte, szerettem. Amióta itt vagyok gyűlölöm.
- "Készséggel?" - mégis... mégis most mi? Mi van? Mi van? Mégis ezt így... hogy? Vykos? Vykos tényleg ezt mondtad? Keresem a szavakat, amiket kiszoríthatnék magamból. - Akkor talán elkerülhetted volna. Vagy levadászhattad volna, nem illegnél előtte, ha nem muszáj - hát ez kurva gyengére sikeredett, erőtlen és életlen. Majd holnap eszembe jut, hogy mit kellett volna mondanom.
Leáll a motor, kihűl a kaszni. Én is fázom. A csendben a hang nehéz súly, felakasztott ázott öltözék.
- Mi szükséged van a jellemére? - semmi. Tudom, hogy ez a válasz. Minden, amit mondani fog egyáltalán nem gyakorlati megközelítése ennek a dolognak.
- Egy faszt sajnálod - nézek rá, már nem kell az utat figyelnem. Az általános sajnálat szélben pergetett homok. Bámulom, ahogy kiszáll, kiszállok én is, lezárom a kocsit. Pár lépés és hazamehetnék. Ígértem egy fürdőt magamnak. Egy vendégeskedést Oljának. Haza. Otthon. Kína. Nem jelentene semmit sem Vykos nélkül. Nem tanulna semmit sem abból, ha nem mennék be vele a kis példaotthonába. Követem. Még utána is eljöhetek.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 21:09


THE POLICE STRIKES AGAIN:
THIRTEEN CHILDREN SAVED
 TUESDAY, DECEMBER 8TH, 2015   •   Petrovka 38, Tverskoy District   •   11.00 PM.



Halkan hümmög, tartása elnyugszik az ülésben, egészen belesüpped, ahogy időlegesen felenged, holott beszélgetésük messze nem érte el még a maga katarzisát, s valahol egészen biztos benne, hogy erre nem is mostanság kerül majd sor. Nincs feloldozás. Nincs béke, nincs nyugalom, szelídség, a jókedv pedig valahogy haldokolni látszik kettejük között.
Talán egy nap valóban cserbenhagyja majd a képessége. Talán nem kel fel soha többé és az angyal lelke megtér az őseihez, akik halálukban tán nem törődnek többé azzal, hogy mi volt, ki volt, honnan jött és miért mocskolódtak be valaha fehérnek álmodott tollai egy végzetes szökevénynapon Vindoriel ellenséges védelmében.
- A harag pedig rossz tanácsadó. Magyar közmondás. -  Érzi a másikban a dühöt és ez úgy bizsereg a bőre alá, mint a rossz kötésekben felzizegő, félresiklott elektromosság. Kevéssé burkoltan érzékeltet, milyen állapotban nem lenne célszerű ezt a beszélgetést lebonyolítani, de valahogy törvényszerűen a legrosszabb, legfáradtabb pillanatokban kerülnek elő a gyengeségek.
- Amikor a király megjelenik, nincs szükségem többé a maga sakktábla-birodalmára. Találkozni akarok vele. -  Csinálhatta volna jobban? Odaadóbban? Benyalósabban? Alárendelten? Tiszteletet kivívva? Hogyne. És a kezdetektől fogva nem ez volt a cél.
Nem válaszol már a bosszantásra, pusztán visszahúzódik tőle, miként azt a másik igényli. Talán ezen a ponton már ő is ezt igényli inkább, bármely vitában könnyen fajulhat a finom érintés egy sokkal fájdalmasabb tettlegességgé, ha a megfelelő pillanatban nem törik meg a fizikai kontaktus. Nem mert önmagában erőszakos lenne, pusztán a feltörő adrenalin, a rossz érzések mérgező egyvelege, a tér zártsága követeli meg a maga jussát.
Vykos kívánja a halált. Mindig is az övé volt. Már születése előtt, gyenge magzatkorában is többszörösen és módszeresen megpróbálták legyilkolni. Sosem szabadott volna megszületnie, s mert megtette mégis, tartozik neki az újabb és újabb látogatásokkal. Valamely romantikus, kevéssé földhözragadt gondolattól vezérelve a Halált magát tartja valódi atyjának. Nem a tündét, aki nemzette, nem nagyapját, aki nevelte, nem azokat, akiket kölyöknyi megújulásaira választott. Az elmúlás engedékenysége az, ami életet adott neki.
- Lenyűgöz, milyen kristálytisztán emlékszel az ősi Kína hagyatékára, de azt készségesen elfelejted, miért nem fekszem be soha a saját véreimnek. - Most kegyetlen és igazságtalan. Tudja, ám mégis képtelen visszafogni magát, hiába érinti ő, ha a magányosság-érzet úgy bont szárnyat bensőjében, ahogy a valódiak kívül már hosszú ideje képtelenek.
Karjai védelmezőn zárulnak a kislány köré fékezéskor, az arca érzéketlen maszkká válik, ahogy a másik beszél.
- Volt idő, amikor ezt tettem volna. - A hangja monoton kongás a térben. Csak egy felszín. Valami, amiről tudja az ember, hogy a mélyben súlyos, felszakított érzelmek vannak. - Amikor még hittem abban, hogy az együttműködés megismeréshez vezet, de rég megtanultam már, hogy a valódi jellem háborúban mutatkozik meg. Ha... - Megáll egy pillanatra. Mit is akart mondani?
"Ha nem akarod ezt, menj vissza Kínába. Ha végeztem, megkereslek."
Igen. Pontosan ezt akarta mondani. A szavak mégsem jönnek a szájára. Túl gyenge ahhoz, hogy önként elengedje. Hogy felkínálja neki a szabadságot. Annyira régen vannak együtt, kivéreztetné, ha túl hosszú ideig lenne távol tőle...
- Sajnálom, Kyryl. - Nem határozza meg mit sajnál, miért sajnál, minek nyitja ki a száját egyáltalán, ha megteheti azt a kocsi ajtajával is. Megteszi. Kiszáll az autóból és becsukja maga után. A kislányt kissé magasabbra polcolja magán és megvárja, hogy a másik hajlandó-e még csatlakozni hozzá. Őszintén szólva nem lepné meg az ellenkezője sem.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 21:00

18+

- Tudtam, hogy ezt fogod mondani - a hangsúlyban ott van a "de", ám nem folytatom a gondolatot. Lehetne vitázni az állítással, de tényleg, olyan gyökeres szinten más a kultúra itt és ott volt, hogy az befolyásolja még a csecsemőket is, akik pedig mit sem tudtak még erről az elkárhozott világról.
Egy kicsit örülök, hogy ezt mondta. Még mindig értem engem. "Még mindig"? Mihez képest mindig? Volt idő, amikor nem értett? Honnan a fenéből tudhatnám?
Mondjuk ma délután? Tegnapelőtt? Amikor idejöttünk? Amikor nem akartam, hogy idejöjjünk? Akkor nem úgy festett, mint akit nagyon meggyőzhetnék arról, hogy ne tegye meg azt, amit hibás lehet megtenni... miért így? Nem foghatom fel. Nem foghatom meg. Pezsgő helyett kivívhattuk volna az elismerését annak a szörnyetegnek partnerként. Miért kellett ellenséggé tennünk magunkat előtte? Ezzel a saját fejünkre vontuk valamit, ami a halál árnyéka, és egyikünknek sem tesz jót a pusztulás. Vykos halála olyan, mint hét nap a pokolban. Mi van, ha egyszer cserbenhagyja a képessége, mint engem a kámfor paripája azon a hajón?
A görcs a gyomromban éppen olyan gyorsan hízik, mint a vágy.
- Minél okosabb valaki, annál kevésbé bölcs dolog ingerelni, ősi kínai közmondás - nagyon dühös vagyok rá, hogy már ilyen faszságok is az eszembe jutnak, minden egyes alkalommal ez történik. Minden egyes alkalommal. Ha csak rágondolok a vérlényre elönt a hideg veríték.
Rettegek. De Vykos nem fél semmitől, mintha ez az egész játék volna. Talán a kor teszi ezt vele. Az elméjével. Ez teszi ilyen magabiztossá.
- Amikor a király megjelenik, tartok tőle, hogy nem lesz alkalmad bármilyen szeletet is kanyarítani. Sőt. Elég valószínűnek tartom - szárazon tapad a nyelvem a szájpadlásomra, ahogy ezt mondom. Innom kell egy pohár vizet, ha hazaértem. Dehidratálódom.
- Ez a bosszantó - annyira komolyan teszi a komolytalanságokat. Vonzó és egzotikus ettől, miért ne dobnám magam hanyatt tőle?
Mert közben megpróbálja megöletni magát az általam valaha látott leghatalmasabb teremtménnyel. Vykos mi az isten bajod van neked az élettel? Élni akarok! ÉLNI! Te is élni akarsz. Miért húzod magad felé a Halált magát? Önként és somolyogva, mintha csak egy macska lennél, ami a selyemtakarót rángatja le az ágyról.
Nem nézek rá. Lefolyik az arcomon a pillantása, az ölembe csepeg, józanító matéria.
- Nem az ellensége színeiben járulnék elé. Hanem a szövetségeseként. Például. Beszállhattál volna egy kis droggal. Kínai kapcsolatokkal. Fegyverekkel. Kurvákkal. Lopott kísérleti eszközökkel. Olyan hiperszociális, hogy akármilyen másik úton megközelíthetted volna. De ezt már elmondtam. Világosan emlékszem. De te játszani akartál vele. De bazd meg Ivan, ez nem játék - hangsúly a nemen, és fékezek. Megérkeztünk. A fejem hátravetem a támlára. A hangja olyan, mint egy karmolás. Nem fáj azonnal. Később kezd égőn lüktetni a megbántottság.
- Fáradt vagyok. Túl régóta dolgozunk ezen az ügyön.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 21:00


THE POLICE STRIKES AGAIN:
THIRTEEN CHILDREN SAVED
 TUESDAY, DECEMBER 8TH, 2015   •   Petrovka 38, Tverskoy District   •   11.00 PM.



Vykos őrült. A maga módján valahol mindenki az, saját őrülete azonban kihat a figyelő viselkedésére is. Ha emlékezne a régi időkre, értené a gyökereket. Hogy miért olyan, amilyen, miért viselkedik így, miért van sokkal nagyobb, évszázadokon átívelő jelentősége a vele kötött kapcsolatnak, mint egy egyszerű vérköteléknek...
Nem érti. Talán soha nem is fogja és ez minden halállal egyre jobban felemészti az angyalt. Meglehet egy nap nem ő tér vissza a túloldalról. A halál jő el helyette.
- Itt más a mentalitás. A kultúra Kínában tiszteletet, szellemi kapcsolatot kíván meg, Oroszországban a kíméletlen idő, az élhetetlenség, a betontenger megkeményíti a szíveket és a fejeket is. - Meglehet, hogy a hadnagynak megvan a maga igazsága Moszkvára vonatkozóan is, de sokkal kisebb lehetőségét látja ennek. Az ittenieket megtörni olyan, mint jégen átvágni magunkat azért, hogy hibernációtól kómás, lassú halak között horgásszunk, míg Hong Kongban elég az akváriumba nyúlni a kívánságokat teljesítő aranyhalért.
Ő nem tart a támadástól. Nem azért, mert nem lát rá lehetőséget, pusztán nem tartja félelemben az opció. Ha súlyos baj történik, a kislány és ő belehalnak, Kyryl pedig kámforrá válik. Olga veszteség. Kezelhető, feldolgozható. Ő feltámad poraiból hét nap múlva, a figyelő pedig tesz róla, hogy a teste biztonságba kerüljön és valaki mást temessenek helyette. Visszavetné a terveiket, de ez nem zavarja eléggé ahhoz, hogy görcsöljön rajta. Pusztán más pozícióba helyeződne.
- Nyilvánvalóan van neki, különben nem ülne ott, ahol. - Nem kell merengenie a kérdésen, szinte érdektelenül erősíti meg az egyértelműt. Mintha nem beszélték volna már meg ezerszer... az ismétlődés nem csak bevésődést, de fásultságot is eredményez. Halkan sóhajt. - Minél tovább hagyja folyni az eseményeket, annál nagyobb szeletet követelünk belőlük. Egy idő után a parasztok elhullanak és kénytelen lesz a futókkal lépni... avagy maga a király prezentálja magát. -
Hogy pontosan ezzel lenne a probléma? Hiszen ez az, amit el akarnak... nem. Amit Ő el akar érni.
Az oldalsó visszapillantóból hunyorog a parasztra. Vajon olyan paraszt? Figyelemmel kíséri, amíg lemarad mögöttük, csak eztán kezd uralkodni a másik testén. A kézrátétel nem csak a gyógyítás fortélya.
- Tökéletesen komolyan gondolom. - Hogy saját szavait, vagy a túl kemény koponyájában mászkáló buja gondolatokat, már más kérdés. Valószínűleg mindkettő igaz.
Miért ennyire feszült? Miért az ellenállás? Ha védeni akarja, miért kerül egyre távolabb tőle? Úgy érzi. Mióta a rendőrségnél vannak, mióta elvette Lenát valahogy a másik mintha visszahúzódott volna. Ugyan, miben más ez, mint Kínában, ahol egymás után két asszonya is volt...
Talán csak képzeli. Az álomvilága tündelabirintusnyi romokban áll, a titokzatos, kábító köd pedig mára sárkányméregtől bűzlő kárhozati felleg. Valahol az útvesztőben elveszítették egymást, s hiába találkoztak újra, a bizalmatlanság undorító nyálka az összeérő kezeken.
Visszahúzza a mancsát a férfitől, néhány pillanatig megbámulja vonásait. Szó nélkül engedelmeskedik, bár a laposra veréshez lesz egynéhány keresetlen szava.
- Hallgatom, te hogyan csinálnád, Kyryl. - A hangja hűvös, nyers, megbántott. Rendkívül jól titkolózik, tökéletesen hazudik és mégis... a vártakkal ellentétben igen ritkán alkalmazza épp ellene.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:56

Sötét hely az emberi lélek, különösen az enyém. Amíg ő mosolyog és bizakodó fénnyel tekint a jövőbe, engem kétség gyötör. Miközben a gyermekére tekint felemás szeretettel, érdemtelenségről gondolkodom. Nem látok belé, de minden tudok róla tőle amit csak tudni akarok, ám az információ bizonyossága csak szilárdabb táptalajt ad a kérdő kérdéseknek.
Elmondta, hogy szeret, de Olgát is szereti valamilyen módon, amit kevésre tartok. Miért lennék én más? Hogy lehetnék más, mint vér a véréből? Beteg szenvedély űzi és hajtja az apja, a fia, az unokája gyermekének adja magát, őrült kör. Őrült vagy Vykos.
Erős gyerek. Visszhangzik bennem az igaz szó. Erősebb, mint én, a feszültség kikezdi az idegeim, az utcalámpák váltakozó fénye bánt, az utca megtelik figyelő szemekkel, ránk leső fegyveresekkel, soha nem jutunk haza, mert a sötétből lecsap a mérgező kígyó és elragad minket.
Nyugalom. Pánikolok. Egy angyal ül mellettem, de ha hozzányúl az érzéseimhez biztos, hogy helyben megölöm.
- Mai Xiaoping is félelemmel irányított, éppen ezért sokan várták, hogy elárulhassák, csak legyen kinek - rivális banda, Kína. Kína más, mint Oroszország. Ezt fogod mondani. El is várom, hogy ezt mondd.
- Ha van egy kis esze, csak azt tolja ki a fényre, akit nem bán, hogy látod - örülök, hogy ezekért a szavakért nem kell felelősséget vállalnom. Egy kis esze? Csak amit hallottam róla elég volna ahhoz, hogyha beleélném magam visszavetne a képességem Kínáig. Haza a biztonságba.
- Jellemző - a visszapillantóból elvakít egy mögöttünk jövő faszfej a reflektorral, megnyomom a gázt, hogy lehagyjuk. Ha követ, bajban vagyunk. Ha követni mersz ... nem mer.
- Ne legyél komolytalan - megugrik alattam az ölés, szinte nem is érzem, nyekken a háttámla, belefeszülök, a lénye nem egyszerűen rám hajol, de körbevesz, mintha be akarna zabálni, eltompít a fülledtség. Az adrenalin. Nem a veszélyérzeté. Tompa nyomás a torkomon, forróság a számban. Legyek racionális. Ez csak a vér a bőr alatt, a csókra, ölelésre kész szervezet jele. Mint egy bootolási folyamat vége.
- Egyszerűen hülyeség így nekimenni. Nem fog kiugrani a bokorból, hanem beránt majd a picsába. De ezt régóta mondogatom neked. Ki kellene füstölnöd, nem célpontot adni neki, hanem menekülésre kényszeríteni, de ott még nem tartunk. És ülj vissza a helyedre! Még három perc, és már nem állunk fejre a kicsivel az öledben! - csak saját felelősségre frusztráljunk egymást.
Bocsáss meg nekem Vykos, de azt hiszem, hogy laposra foglak verni, ha egyszer hazaérünk.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:55


THE POLICE STRIKES AGAIN:
THIRTEEN CHILDREN SAVED 18+
 TUESDAY, DECEMBER 8TH, 2015   •   Petrovka 38, Tverskoy District   •   11.00 PM.



Jogosan merül fel a kérdés, hogy marad-e még bármi, amit szeret az angyalban? Egy idő után már csak ezek a kijelentések maradnak. "Nem szeretem, ha". Minél többet mondogatja magában az ember, annál rövidebb az út a kardinális "miért szeretem egész pontosan?" változóig. Márpedig erre a kérdésre mindig sokkal nehezebb választ adni, mint a negatív érzelmek gyökerére.
Az angyal tudja ezt. Érti, miből ered. A tudás azonban nem jelent boldogságot, sem lelki nyugalmat. A tudás kárhozat éppúgy, mint a csatornában elrohadt, bűzös vízbe halt szárnyak fantomfájása.
- Erős gyerek. - Finom, szelíd mosolya saját vérének szól, bár a figyelőnek igaza van. Nem szereti igazán. Nem szereti úgy, ahogy egy gyermek megérdemelné szülei szeretetét és aligha mentesíti ezen vétség alól a tény, hogy egyszerűen csak képtelen rá. A túl sok halálban valahogy minden jelentőségét veszti.
- A vezér félelemmel irányít. Amíg nem hiszik, hogy képesek vagyunk legyőzni, vagy nem ajánlunk visszautasíthatatlant, jóformán csak kisebb információmorzsákhoz juthatunk. - Nem látszik különösebben frusztráltnak emiatt, bár tekintete továbbra is az elsuhanó világot fürkészi inkább. - Pillanatnyilag a legjobb esélyünk az ifjabb Mikhaylov. Kétlem, hogy sokáig meg tudjuk tartani, de az eljárás módszere, a vallomása, a viselkedése, a vele kapcsolatba lépő egyének azonosítása sokat lendíthet az ügyeinken. - Ő pedig figyelni fog a legapróbb, legjelentéktelenebbnek tűnő morzsákra is...
- Nem közölt részleteket, de valószínűleg érintőlegesen szó lesz róla. - Nem megtagadja tőle az információt, pusztán valóban nem szokása közölni az Ezredesnek előre, hogy mit akar. Szereti frusztrálni az embereit, hátha akkor gyengeséget mutatnak. Mély sajnálatára és valahol mélyen tán elismerésére is, a kapitányt még nem sikerül zavarba hoznia ilyesmivel.
- Mmm... - Hunyorgóvá válik a pillantása, hogy saját érintése nyomán költözik vissza belé az élet, vagy elképzelte a jelenetet, már kétséges.
- Félek az Ezredes borzasztó kevés figyelmemet élvezi majd. - Milyen szerencse, hogy rendkívül jól képes saját figyelmét megosztani. Vagy épp álló farokkal tökéletesen higgadtan beszélni. Rengeteg előnyös tulajdonsága van tudott hátrányai mellett.
- Systema. - Szinte fuvolázza a választ, ami mögött nyilvánvaló hátsó szándék sündörög. Rengeteg lehetőséget biztosít egy olyan harcmodor, ami kifejezetten a helyzeti reakciókra és a testközeli harcra irányul.
A lázadás hangjait nagyjából az első mondatig hallgatja tettlegesség nélkül, aztán a keze szinkronba lép a szavakkal és saját ingerlő kegyetlenségével válik célzottabbá. Oldalra biccenti az állát, a közelsége hirtelen fullasztóan megtölti a kocsi belterét, pillantása elidőzik a nyak finom vonalán, mielőtt alulról nézne fel a visszapillantó tükörbe.
- Pontosan tudod, hogy ez volt a cél, Kyryl. Nagyon jól tudtad, hogy ki fogom ugrasztani a nyulat a bokorból. Mire számítottál, mit csinálok? Átmegyek egy üveg pezsgővel? Kérlek. - A hangja higgadt bár, valahogy elszisszennek benne az érzések és szétolvadnak a férfi bőrén. Túl közel van, s egy pillanatig úgy tűnik, nem is áll szándékába visszahúzódni. Hogy megteszi mégis, csak a másik általános feszültségének köszönhető. Nem áll szándékában tovább idegelni a kelleténél.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:51

Nem szeretem, ha így néz.
Nem szeretem, ha célozgatón néz.
Nem szeretem, ha másra néz célozgatón.
Nem szeretem, ha másra néz sötéten.
Mégis mi az istenverte bajom van nekem? És miért teszek fel felesleges kérdéseket? És miért nem vagyok képes egyszerűen csak élvezni a létezését, a kedvességét, az adományait? Persze, nehézségeket és kihívásokat állít elém, a tettei és döntései, mon dieu, de még mennyire, hogy nagyon megkérdőjelezhetőek, mégis, tudván tudhatom, hogy az elfogadást nem pártolja a megkérdőjelezés, márpedig az elfogadás egyszerű és tisztává teszi a létezést.
Méreg a szégyen a torkomban. Valahogy jóvá kell tennem.
- Sok mindent megélt ma, de nem aggódom miatta.
Hova fajultunk, hogy ilyen felszínes csevegéssel álcázom magunkat, mintha a közönyön kívül bármi mást is kiváltanánk a környezetünkből, de magamon érzem a gyerekpesztra keresztvízfeszegető pillantásának tisztátalanságát. Ő alig várja. Hogy szétszakítson egy családot valami koholt vád alapján, és magához ragadja egy gyermek életének irányítását.
A szétszakadt családról Kína jut eszembe. Néha olyan, mintha még mindig vendég volnék itt, Oroszországban, és nem tartoznék ide soha.
- Remélem az elfogottak vallanak valami okosat, kissé unom már, hogy sejtecskéket vadászunk, amikor tudjuk, hogy a polipnak ormótlan nagy feje van lent a mélyben - na mi van, költőre bosszantottam magam, szép munka.
- A mai eseményről? - elvégre ezer más oka is lehet a konferenciának, nagyon remélem, hogy nem valami vidéki kiküldetésről, képviseletről lesz szó.
- Nhn, ez nem volt edzés - buta - Majd a telefonkonferenciád közben megmutatom én neked, hogy milyen is az az edzés - meredek rá egy futó pillanatig. Még mindig az utcán vagyunk, de a sötét megvéd, forral a pillantása, mint az érintés, amitől elnyugszik a szív, de krákogva hömpölyög a vér az agyamból az ölembe. Vérbábos örökség.
- Systema, vagy jóga? - közömbösen kérdezem, váltok a keze alatt, a kabátom a lányán, a fűtést ilyen rövid útra nem kapcsoltam be, kímélem a rendszert, a tenyérmelege szétárad a szövetnadrág alatt. A kommandós gúnyát bent hagytam. Az isten verje meg, az sem lesz kimosva, hacsak valami jótét lélek ki nem szedi a lezárt irodából.
- Nagyon rossz voltál az interjún. Felhívtad magadra a figyelmet, kihívtad magad ellen a sorsot, a nyilatkozatoddal arra buzdítottál mindenkit, aki látta, hogy tegye próbára a felkészültségedet személyesen. Kreatív módja az öngyilkosságnak - pattogom finoman. Megy a cukiság ezerrel, de a lényeges dolgok elmaradnak...
Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:50


THE POLICE STRIKES AGAIN:
THIRTEEN CHILDREN SAVED
 TUESDAY, DECEMBER 8TH, 2015   •   Petrovka 38, Tverskoy District   •   11.00 PM.



Pillantása elkomorodik, sötét árnyéktól mélyülnek el az íriszek, mosolya pedig megkopik kissé. Elfordul tőle, hogy a nővel foglalkozzon, de nem koncentrál rá igazán.
Nem kell, hogy Kyryl beszéljen róla. Finom szálakon szövődő érzései éppúgy elérnek hozzá, ahogy a figyelőhöz saját energiájának kifinomult foszlányai. Nagyon rég megtanulta már, hogy nem szabad ráhangolódnia a férfi érzelmeire, de az empátia nehezen befolyásolható képesség. Nem tud falat emelni valaki elé, akinek az érzései, a gondolatai számítanak, még akkor is, ha hibáztatják...
Tudja. Ismeri ezt. Már nem újdonság, születése óta mindig és mindenkor hibáztatja valaki valamiért. Mindez úgy csúszik mögötte, mint előkelő, mégis súlyos, kellemetlenül lehúzó úri palást. Nem kérte, hogy bűnbakja, földi ördöge legyen ennek a világnak, de a státuszt megkapta így is. Bukott angyal, aki sosem jár többé a felhők felett. Megmozgatja vállát és lapockáit, ahogy emberi formájában láthatatlan, mégis örökké érzett, sosem gyógyuló sebeibe belenyilall a fájdalom.
- Olga késő reggelig nem ébred fel. Ágyba teszem és megoldjuk. - Elfordítja a pillantását arra a sziszegésre, íriszein üvegessé válik az elutasítás. Aligha feltételezi az angyalról bárki is, hogy két kapura játszik, vagy legalábbis nagy képzelőerő kell hozzá. A gyermekét védő, feleségét támogató, mindenkivel barátian viselkedő kép nagyon sok mindent engedélyez.

Túl görcsös vagy, Kyryl. Nem az én közvetlenségem sodor minket bajba, hanem a feszültség, amivel reagálsz rám. Talán emlékeztetnelek kell újra, kik vagyunk...?
- Meglehet. Ha valamit elrejtettek, előbb vagy utóbb visszatér egy magával nem bíró delikvens, ám kétlem hogy a gyerekkereskedelem feltételez bármi effélét. Mardjanak. Egy ideig tudjuk nélkülözni őket és a bizonyítékokat amúgy is idő, míg összegyűjtik. - Engedékenyen biccent, de tárgyilagos marad. A hangulata rövid úton megöngyilkolja magát, kibámul az ablakon.
- Tíztől telekonferenciám van az Ezredessel, de nem áll szándékomban bejönni. - Néha még neki is sok a jóból. Kettejük közül nem ő a munkamániás, simán ellustálkodik valamiféle lehetetlen álmodozással töltve el unalmas perceit, ha úgy adódik.
- Nem edzettél ma még eleget? - Rásandít a figyelőre, aztán mosoly rándul az arcán. - Ha feltétlen ragaszkodsz hozzá, szívesen nézlek közben. - Pillanatok alatt válik pajkossá az ikerkékség, szabaddá teszi az egyik kezét és amíg Kyryl a részeg puhatestűn őrjöng, a combjára simít. Pokoli nyugtató érintése van. Egészen addig, amíg feljebb nem csúszik a nadrág anyagán, játszadozva cirógatja végig a combbelső érzékenyebb felületét. Halkan nevet.
- Jobban belegondolva, tényleg ránk férne egy közös edzés.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:46

Gyakran gondolok az ezelőtti időkre. Messzebb nem megy. Szerettem Kínát. Otthon voltam ott, de nem emlékszem, hogy mikor lett az otthonommá. Valamikor akkor, amit már elfeledtem, hosszú idő lehetett.
Gyorsabban és könnyebben kellene alkalmazkodnom. Amikor a medállal a kezemben alszom el álmodom róla, hogy milyen gyors is volt, de úgy érzem a család ott Kínában konzervatívvá tett, és nem ismerem a változás eddig bevált kottáját.
Bárcsak segíthetnél nekem, de nem tudok nem anélkül beszélni erről, hogy az kérdezném, miért hoztál el az otthonunkból, amire felelhetnéd, hogy magam döntöttem úgy, hogy követem a céljaid. Miért haragszom rád? Független teremtmény vagyok, indivídum, gyökértelen folyondár.
Az emberi lények mindig hibáztatnak valakit. Téged a közvélemény, hogy a nagyapád emel pajzsra, a maradék zsaruközösség, amiért elzártad előlük az áhított pozíciót, és én, amiért...
- Lehetnék - de nem leszek. Mert egy rohadék. Mert veled van. Mert az ágyadban alszik. Mert gyereket szült neked, akit nem szeretsz eléggé, bár szereted, de nem eléggé, és mert ő ezt nem tudja. A tudatlansága zavar. Méltatlan mihozzánk ez az elesettség, ha lelepleznéd magad darabjaira hullana. Undorodom tőle.
Na gyere már, gyere-gyere, ne bájologj, egek, látod te, hogy az a nő nem kefélt senkivel ebben az évben, de talán korábban sem? A vénlány kifejezés alatt ő van a szótárba illusztrációnak. Akkor sem fog kedvelni, ha száz évig bűvölöd.
- Még fürdés előtt ki kell vágni, különben beleduzzad a cérna - nem mintha félnék attól, hogy akkor jobban fáj, de őszintén szólva jobban vonz a sallangmentes fürdés gondolata, akkor is, hogyha ez csak egy gyors zuhany lesz. Már majdnem éjfél.
Ne nézz rám így az utcán! Mindenki látja. Rásziszegek figyelmeztetően, hátha a nagyságos kapitányúr észbe kap a fejedben.
- Az ellenségeiknek is érdekesek lehetnek a hátrahagyott dolgok, hátha elindul még valami - egyet kell értenem. A fő célpontunk egészen biztosan nem is látna ebben csapdát, annyira aprócska játék, de más kis, kövér bogarak még beleszállhatnak a hálóba.
Indítok, ahogy elhelyezkedik, magamat se kötöm be. Helyszíni bírság, pár ezer rubel.
- Hmmm, jól hangzik. És te mit csinálsz? - nem versz át, angyalom, elnézem, ahogy Olját öleli, aztán az utat. Túl élénk a forgalom ahhoz, hogy bámészkodjak, óvatosan nyomom a gázt, index. El kell kerülnöm a belvárost, ha lemegyek a csarnok felé és ott elkanyarodom délnek, akkor kikerülve azt a negyedet talán hazajutunk, de ha itt maradok a főúton biztos, hogy beragadunk. Az anyád szentségét részeg kurva, hogy te se tudtál máshol keresztülbillegni az úton.
- Például bepótolhatnánk a ma kimaradt edzést. Tudom, hogy a mi szintünkön nem kötelező, de ugyan már.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:46


THE POLICE STRIKES AGAIN:
THIRTEEN CHILDREN SAVED
 TUESDAY, DECEMBER 8TH, 2015   •   Petrovka 38, Tverskoy District   •   11.00 PM.



Talán mégiscsak hazudik, de legalábbis nem teljesen igaz az állítás. Kyrylnek volt gyereke, nem is egyszer, a Triád éveiben mindenki porontya az övék is volt, minden kölyökre vigyázniuk kellett, főként a saját kisebb klikkükön belüli csemetékre. Név szerint ismerték őket, s a gyerekek megbíztak a család barátaiban éppúgy, mintha apák, netán idősebb fivérek lettek volna. Valahol neki is hiányzik ez a közösségi érzet. Az oroszok sokkal kevésbé barátiak, nincs meg az a kifinomult szellem, ami Kínában egymáshoz kötötte őket, a felettes magatartás, a dogmák biztos határokat nyújtó, hithű bizalmi kerete...
Itt más. Eltelt 11 év és messze nem idegen bár a rendőrség berkeiben, jelenlegi helyzetük új és hagy maga mögött némi kívánnivalót. A támogatottsága nem teljes, bár közvetlen köreit azokkal tölti fel, akikben emberileg és képességek szerint is megbízik. Ha a kígyó kitátja méregtől csepegő pofáját, mégsem számíthat igazán másra, mint a lényre aki örökké megkérdőjelez...
Folyton emlékeztetnie kell magát, hogy ha nem tenné, már rég halottak volnának, s ezúttal talán végleg.

Látom a szemedben a kételyt, drága barátom. Éppúgy mérgezel, mint az a bizonyos kígyó a város sötétebbik oldalán, bár a véred helyett gondolatokkal immár. Azt hiszed nem tudom? Régebb óta ismerlek, mint te saját magadat. Szíved fölött viseled azt, ami voltam és mégis kételkedsz. Örökké kételkedsz bennem.

Fáradt. Nem látszik rajta, múlhatatlan képessége van ennek a testnek és elmének, hogy a világ felé örök hazugságokat mutasson: család, önteltség, jóság, öröm, boldogság, játékosság, kimeríthetetlenség, tökéletesség... nagyon sok minden nem igaz ezek közül, ám valószínűleg még Kyrylnek is nehéz megállapítani mi a valós. Mintha az szárnyatlan angyal nem ismerne különbséget hazug és igaz, bűn és ártatlanság, fekete és fehér között. Ami a figyelőnek árulás, a számára egy szükséges következő lépés csupán. Az élet halad, s neki nincs ideje meghalni benne.
- Lehetnél kedvesebb vele. - Egyszerű kijelentés, nem ad mellé körítést, nem mondja miért, a másiknak éppúgy képesnek kell lennie felmérni mindezt. A felesége elfogadó nőszemély. Az őrületére szükség volt, hogy egyáltalán elvegye. Miért nem látja, hogy mindent érte tesz? Milyen... szomorú.
Túl könnyen bájolja el a védelmist. Mindenkit túl könnyen bájol el,
személyisége és kisugárzása magába szipkázza az emberek természetes hajlandóságát a könnyű boldogság felé és az angyal pontosan ezt testesíti meg. Valaki, akinek ha a karjába omolhatsz, hirtelen minden értelmet nyer, egyúttal minden gond tovább is áll és a világ egy tökéletesebb hellyé válik. Keveseknek adatik meg. Nem csoda, ha Olga pillanatok alatt elalszik atyja vállán.
- Majd segítek. - Nem kérés, de nem is adja parancsba és nem kerül semmibe visszautasítani a kapitány törékeny jókedvét leszámítva. Pillantása követi a mellkast érintő mozdulatot, a száján alig mikromozgásnyi feszülés az engesztelhetetlenség. Mindenkinek eltörné kezét-lábát, aki bántja és a legkevésbé sem kielégítő, hogy már úgyis halottak. Nem ő ölte meg őket.
- Rendben. Kétlem, hogy valaki visszatérne, de fő az óvatosság. - A bratva nem hülye. Azt mondják a fejétől bűzlik a hal, de a kifejezésnek éppúgy van másik oldala... Ha az a fej ugyanis okos, nem úszik önként a bálna szájába.
Beül az anyósülésre és igencsak szabálytalan módon a lányát is az ölében tartja. Az ablakok sötétítettek és próbálja valaki megakadályozni a kihágást. Valószínűleg a mai nap után senki nem merészelne ilyesmire vetemedni.
- Már tájékoztattam a helyettesed, hogy holnap maguk vannak. Azt akarom, hogy pihenj. - Arról nem szól a fáma, hogy ő mit tervez. Hátrahatja fejét a támlára, pillantása megvizsgálja a lány arcát, egyenletes lélegzeteit. Ereje lustán érinti kölykét, leheletnyit felerősítve benne a fáradtság érzetét, míg felszínes álomból a kislány mélyalvásba zuhan.
- Olga osztálya holnap tanulmányi kirándulásra megy az állatkertbe. Elüthetnénk az időt addig.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:40

Ez a mosoly csak egy múló pillanat tüneménye. Megérint a sajátossága, fogalmam sincs róla, hogy miért törődöm vele, hogy miért zavar és lelkesít Vykos és a lány kettőse. Talán valami apai ösztön munkál bennem, bár ő azt mondja, hogy sohasem volt gyerekem, éppen úgy tévedhet, ahogyan hazudhat is. Sokat hazudik. És jól csinálja. Meg kellene szűnnöm gyanakodnom rá, de talán az új foglalkozási körömmel jár, kapitányom, erősen gyanakszom.
Talán paranoiám van. A puszta gondolattól izzad a tenyerem, a tarkóm, hidegnek érzem az amúgy jól fűtött irodát. Nem akarok ránézni és arra gondolni, hogy ez az idill, ez a tökéletesség egy mesterkélt látszat és én egy tökéletes átverés baromarcú áldozata vagyok, aki bekamuzta a sületlenséget az évszázados történelemről és halhatatlan szerelemről.
Fojt a lánc az ingem alatt.
- Igazán nincs mit - elvégre ez a dolgom, valahogy még rosszabb lesz. Milyen nyílt és milyen következetes. Töredékpillanatba sem telő figyelmességgel zavar össze, ébreszt bennem kételyt, a természetessége könnyű és kifinomult, ezért otrombának tetszik nem hinnem neki. Gyötör a vágy, hogy bocsánatot kérjek ezért. Az volna aztán csak az igazán nevetséges.
Irigylem Olgát. Neki nem kell óvatosnak lennie, ha egy ölelésre vágyik, oda bújik, ahova csak szeretne, fáradt fejét van kire bíznia, és még az önértékelése is egyszerűbb. Drága gyermek.
- Ó igen, ezért tartasz otthon is egyet - értőn bólintok, biccentésbe toldva a gyerekvédősnek, előremegyek, amíg beszélgetsz, de nem maradok magam. Szigetelésre szorul ez az ajtó már, nagyon fázlal a huzat, türelmetlenül bámulom. Jöhetnél már, az isten verje meg, küldd el tévézni, nézze a híradásokat, ha a képedet akarja látni, ott vagy mindenhol, verheti rá, vagy amit a nők szoktak ilyenkor magukkal csinálni.
- A nyakam rendben, csak ki kell venni a varratot, a karom dettó - pokolian viszket. - A tüdőm még fáj - érintem meg a helyét annak a lórúgásnak a mellkasomon, mellette a medál keménysége. Jó kifogás beszélni róla, de ahhoz nyúlni. Szép munka. Én is úgy hazudom, mint ő.
- A résztvevőket hazaküldtem, a nevük elhallgatását kértem a sajtósoktól, te meg magadtól is tudod. A helyszínt megfigyelik, elég éberek a fiúk, ők is akarnak a jutalom-tortából, ami ezért jár, ezért biztos, hogy elkapnak mindenkit, aki a közelébe megy - kinyitom az ajtót előttük, aztán a kocsiajtót is. - Mi a terv holnapra? Reggel rögtön vissza, vagy kivesszük a túlórát? - amikor majd a forró fürdőben fekszem megbánom a válaszát, érzem.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:38


THE POLICE STRIKES AGAIN:
THIRTEEN CHILDREN SAVED
 TUESDAY, DECEMBER 8TH, 2015   •   Petrovka 38, Tverskoy District   •   11.00 PM.



Mulat a megjegyzésen és a legkevésbé sem gondol olyanokra, hogy egy nap talán elhagyja a kislányt éppúgy, mint mindenki mást Kyrylen kívül. Őt is elhagyta néhányszor. Amikor még nem bízott benne, netán a halálát lelte, vagy nagyapja hurcolta el... mióta megkésett szentségtelen szinkront haltak és feltámadtak, nem vált el tőle huzamosabb időre. A lényének része lett éppúgy, amennyire a másiknak a felejtés. Igyekszik könnyen és türelemmel kezelni a másik feledékeny mivoltát és nem szól arról, milyen fájdalmat okoz. A mélybe zárja a fojtó érzést, melytől valahol társsal együtt is úgy tűnik néha; egyedül van. Örökké bizonygatnia kell, hogy nincs így, hogy sokkal régebb óta barátok, mint amennyi alapján a férfi megítéli. Esszenciális részek vesznek oda kettejük kapcsolatából, s merül a feledés homályába minden, amiért ma itt állnak egymással szemben és ami igazán minőségivé teszi mindezt kettejük között. Talán egy nap Kyryl kiszeret belőle és már nem kívánja majd ezt a közösséget. Egy idő után éppúgy kikopna az emlékezetéből, mint minden más...
Erre gondol. Sokkal előbb, minthogy akár érzelmileg megérinthetné Olga szükségszerű elhagyása, hisz azt is kizárólag megújulni képtelen társa miatt teszi majd és tette mindig. Sosem fog bocsánatot kérni érte.
Tíz év múlva talán üldöznie kell Olga udvarlóit, de sokkal nagyobb esélyét látja, hogy a kislányt kell majd üldözni Kyryl közeléből. Ma még a gyerek a férfi lényébe szerelmes a maga ártatlan szívével, 10 év múlva viszont teljes egészében felemészti majd a másik gyönyörködtető látványa. Az angyal megérti ezt is. Az ő véréből való, hogyan is ne kötődne hozzá...?
- Köszönöm. - Rámosolyog a hadnagyra és tényleg hálás. Legfőképpen azért, mert nem neki kell megírnia, bár mostanra teljességgel természetesnek veszi a dolgot. Ha valamit világ életében mérhetetlen időpazarlásnak tart, akkor az a jelentések vég nélküli firkálmánya... mégis mindig elolvassa őket. Nem veri nagydobra, de ritka unalmas perceiben végigböngészi a férfi irományait.

Megsimogatja a kislány fejét és talán ugyanarra gondol. Olga jó nevelés. Azért képes ágyúdörgés mellett is végigaludni az éjszakát, mert tökéletesen biztonságban érzi magát mindazok ellenére, ami történik vele. Talán nem született angyalnak, de jellemileg erősebb, mint egy töketlen átlagember manapság.
Odakint ráhunyorog a hímre, biccent a kollégáknak távoztában, a kislány úgy csimpaszkodik rajta, mint egy kismajom.
- A gyengéim a pszihocicák, tudod. Hölgyem... - Angyali mosollyal búcsúzik a gyerekvédelmistől, míg hosszú szövetkabátjával félig betakarja a kislány hátát, bár aligha van szüksége rá a kocsiig, azért fő a biztonság. Kénytelen kelletlen vált néhány szót az akaratos nősténnyel, aki a pszichológus témával erőszakoskodik, de Vykos gyorsan lehűti a kedélyeket. Nem kívánja lecserélni Olga állandó és kitűnő képességekkel megáldott szakemberét.
- Hogy vannak a sérüléseid? - Sandít a másik nyakára, amint megszabadultak. Nem mintha nem tudná, hogy a férfi regenerál, de mindig égnek áll az összes haja, ha Kyryl nem válik kámforrá a veszélyzónában. Persze akkor aligha venné hasznát, hm?
Biccent a fiatal tisztnek a recepciónál. Kissé más idebent ma a hangulat. Az utolsó akcióval sikerült többek elismerését kivívnia és nyilvánvalóan sokkal többen vannak, akik épp kitérnek a hitükből. Valamit valamiért.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:35

Rámeredek a képernyőre. Mondd csak Ivan, teljesen hülye vagy? Megint rabolják el Olját? Fenyegessenek meg? Lőjjenek hátba?
Ezekkel a nagy kijelentésekkel olyan vagy, mint egy, az apja figyelmére áhítozó csökönyös gyerek. Egyesek azt hihetik, hogy Szergejnek próbálsz megfelelni, de nem. Te tényleg az apád figyelmére vágysz. Éppen úgy, ahogyan a lányod, bár Olgának könnyebb dolga van. Veszettül növeszti a fogait az ölemben, miközben téged bámul a képernyőn, és fogalma sincs arról, hogy mi az, amit mondtál. Leszámítva az éhes szájakat. Azt nagyon is érti. Kinyújtózik az asztalon az érintetlen fánkokért, az egyik speciális egységes tette ide még órákkal ezelőtt neki és nekem, mielőtt elment volna. Már csak az éjszakások vannak itt, a gyerekvédők, a gyerekek, akikért nem jöttek a szüleik és nem szorultak kórházi kezelésre, néhány tiszt, Olja és én. Elhalkult az épület létezése, az egész negyedben egyetlen mitikust érzek, és az Vykos pár teremmel odébb. Valahol az érzékelési határom peremén pár száz méterre odébb mozog egy másik, de távolodik. Jó. Ezt hívom én békének.
Kit akarok átverni, béke nem is létezik.
A nyomtató kerreg alá a kislány hangjának, elrúgja magát a combomról, szép munka volt, úgyis fel kellett kelnem.
- Remek munkát végzett - értek egyet Oljával, ő maga a gyerekvédők rémálma. Traumatizált, boldog és kiegyensúlyozott. Teljesen feleslegessé teszi a szülőket káráló foglalkozáskör dolgozóinak létezését.
Gyönyörű férfi. Tetszik ez az alakja. Ha Olja csak fele ilyen szép lány lesz tíz év múlva igencsak meggyűlik majd a bajunk az udvarlóival. Már ha akkor még itt leszünk. Visszabiccentek, tényleg jó munkát végeztünk, kiveszem a jelentést a nyomtatóból, fél kézzel aláírom, és egy másik tollal leláttamozom helyette, rányomom a pecsétet. Rabszolgamunka, de ha rajtad múlna, angyalom, ítéletnapig gyűlhetne a papír az asztalodon.
- A mai jelentés - teszem a mappába, meg is mutatom neki, sose fogja kinyitni. - Elküldtem e-mailen is.
Az undorító zacc a kávémaradékból feltapad a torkomra, leáll a gép, az ablak zárva, a tollak rendben, párhuzamosan állnak az asztalon.
- Mehetünk - a vállamon a táska, kinyitom az imént becsukott ajtót. - Bár későn van a vendégeskedéshez, nem Olga?
- Ninsz készőőőőőn - ásít hatalmasat az apja vállának bukó fejjel.
Ha szétkefélnénk a nászi ágyat sem ébredne meg rá. Irigylem a képességeit.
- Hogy tetszett a vöröske, kapitány? - már odakint kérdem. Több tiszttárs vigyorogni kezd, ők is látták az interjút, bólogatnak Olja háta mögött, húznák a nőt, és valamiért nem a nyakánál fogva a kocsi mögött...
Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:32


MOSCOW POLICE STRIKES AGAIN:
THIRTEEN CHILDREN SAVED
 TUESDAY, DECEMBER 8TH, 2015   •   Petrovka 38, Tverskoy District   •   11.00 PM.



Felszín. Mintha minden csak a felszínen létezne. Felszínes jellemek, felszínes szavak, felszínes érzések és létezések, felelőtlenül színes forgatag.
Én is a felszínen érzek.


A vakuk fehér villogása epilepsziarohamos nappalt kölcsönöz az éjszakának. A fények éles árnyékokat vetnek, s valahol mélyen a világháborút idézik. A másodikat. Egyszer lezuhant egy bombázóval a támadás alatt álló területre. A világ tűzzé, vérré és sikolyokká robbant szét, életek szilánkjai hevertek az utcák kövezetén, az épületek szerkezeti vasa éles, kibelezett karmokként meredeztek utánanyúlva a hangos robajt szakító, tovasuhanó gépek karcsú testének.
Ez is egy háború. Háború a korrupció ellen, a bűn ellen, s annak legszebb, legmocskosabb bálványa: a maffia ellen. Alattomos fajta. Indirekt, nyálkás, gyilkos és könyörtelen. Sikamlós kígyóként mérgezi azt, ami egynemű vele. Megfertőzi a várost és a város élvezi ezt. Tobzódik a bűnben, az élvezetben, a kárhozatban. Az angyal megérti ezt. Ő maga is bűn, hát miért is ne hagyná, hogy a nép éppúgy tobzódjon benne?
- Mi a véleménye arról, hogy egyes állítások szerint ön csak nagyapja, a főpolgármester nyomására kerülhetett ilyen pozícióba? - Elmosolyodik. A riporternő csinos, vörös, macskaszerű szemekkel. Az a fajta, aki hosszú, porcelánfehér ujjaival végigsimít a mellkason, bőr alá karmol, szétnyitja a húst, a bordákat és mély sóhajjal kivájja a szívet. A különlegessége átlagos. A gátlástalanságban rejlik, ám ez a város, ez az ország minden ízében, illatában és szegletében végtelenül gátlástalan. Mutasson valami újat, Miss Stoianova, mert ez itt nagyon, nagyon kevés...
- A véleményem az, Miss Stoianova... - A nő meglepettségében felvonta a szemöldökét, talán nem számított rá, hogy a fiatal főkapitány ismeri a nevét, holott hosszú évek óta követi pályafutását minden valamire érdemes hiénának...
- Hogy a tettek beszéljenek a korrupcióra éhes szájak helyett. Köszönöm megtisztelő figyelmüket.
A tömeg felmorajlik, a vakuk újult erővel zendítenek rá. Hadüzenet. Casus Belli. Egy ok, egy célszemély, egy háború. Moszkva új gyötrelem lángjaiban éghet.

Nem az vagyok, akinek hazudom magam és nem érzem magam másnak sem igazán. Felszínes érzések. Felszínes világ. Régi módszerek.

Az életem egy kivonat. Negatívja csupán a teljes képnek, sötétített kockáin még nagyító alatt is elhomályosodnak a részletek.

- Apuuu!

Becsapódás: 3... 2... 1...
Elkapja, mielőtt beleütközne, a nevetése elnéző vidámsággal libben be az iroda ajtaján. Kisugárzása egészen magával ragadó még emberi alakban is, a közelsége megnyugtató vonzás, a hangja jóleső cirógatás a füleknek.
- Remélem vigyáztál, Kyrylre, Olja. - Megjátszott nehézkes nyögéssel emeli fel a kislányt, bár fél kézzel tartja meg, ahogy lábai a derekára csimpaszkodnak, karjai pedig a nyakába.
- Megvédtem a randa öregnénitől odakint! - Hirtelen zéró szekundum alatt apuci kis harcos hercegnője lett, s ezen a képen még a túlméretes kabát sem tud rontani: mintha palástja lenne. Nem hiába folyik a kislányban angyalvér.
- Na de Oljácska... - Vykos horkantva elneveti magát és becsukja maga mögött az ajtót, mielőtt a gyerekvédelmis igazán felháborodhatna a méltatlan jellemzéstől.
- Jókislány - Rápuszil a cicaként összeránduló szöszi kölyöklény orrára, bár pillantása már a főhadnagyra rebben. Kéken fénylő tekintete végigsimít a kötéseken, biccent a férfinek, ahogy pillantásuk találkozik. Szép munka volt. Az angyal elégedett.
- Moszmár mehetünk hasza. Kyryl bászi isz jön. - Kijelentés. Milyen akaratos. És nem, sajnos nem nőtt ki a kislány foga, amíg apja távol volt, pedig tényleg kifejezetten örült volna neki.
- Hallotta a főnök asszonyt, főhadnagy. - Hunyorít Kyrylre sanda mosollyal a kislány válla felett. - Részemről indulhatunk.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Don't Hide Your Real Face

Anonymous
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 20:22

Az egész napunk ráment a terület biztosítására, sérültek elhordására, azonosításra, menekülők követésével, sajtó távoltartására azért, hogy aztán az éjszakát egy élő sajtótájékoztatóval lehessen elrontani, mert ez nem várhat. Olyan ritka a rendőrségi siker ebben a városban, hogy az arcába kell ordítani a népnek, hogy még itt vagyunk.
Mi a fenét keresünk a vesztes oldalon, Vykos?
A kávé hideg, az öltések sajognak a nyakamban, a bőrbe gyógyult cérna sajog, a felkarom átlőtték a bal oldalon. A regenerációnak nem lehet azt mondani, hogy várjon, gyorsan elláttak, a kötés alatt is végbemegy, de sokkot kapnának, ha most mennék varratszedést követelni, amúgy is jelentést kell írnom. Magamnak pedig nem vehetem ki. Olga úgy cirkál az irodában, mint egy hiperhajtóművel ellátott rakéta. Talán a kávémba kortyolt, amíg nem figyeltem, miközben az a nő a gyerekvédelmisektől szúrósan bámul befelé az irodába. Ő sokkal jobban el tudná látni a "rémült" gyermeket, de nincs hozzáférése, se joga, hogy elvigye tőlem, ha az apja itt hagyta. Csak néz a redőnyös üvegajtón keresztül, mert ott lát be egyedül, alig várja, hogy hozzányúljak valami perverz módon és beperelhessen a félő gyermek kihasználásáért.
Olga persze egyáltalán nem fél. Buta kislány, de hát... már csecsemőkorában megfenyegették az anyja riválisai. Három évesen az egyik dajkája rabolta el, hogy a váltságdíjjal az országba telepíthesse a háború sújtotta övezetben nyomorgó családját. Öt volt, amikor a házukat felgyújtották, és az anyjával meg velem együtt túszulejtették, amíg Vykos továbbképzésen volt. A hetedik születésnapján a Szocsin nyaralva támadták meg az egész turistaszállót, fél évre rá az iskolájában egy bekattant tanár agyonlőtte a fél osztályát, hogy kiirtsa a korrupció gyermekeit, Olga pedig kiszökött és felhívta az apját, hogy jöjjön érte hamar. Most karácsonyra játékpisztolyt kért, hogy megregulázhassa a felsőbb osztályosokat, akik elszedik a kis barátja uzsonnapénzét. Nem kapta meg, azóta az enyémet akarja.
- Sicc Olga, tudod, hogy nem szabad - könnyű kezét érzem a combszíjon, de a fegyverhez nem ért, tudja, hogy nem szabad, nevetve szalad át az iroda másik felébe. Leírok még egy sort.
- Mikor megyünk hasza Kyrylbászi? - pislog rám. Ég a vágytól, hogy elmesélhesse "anyunak" a nagy kalandot skypeon, mert az a nőstény éppen Omszkban tartózkodik. Ámen.
- Amint apád végez a népbutítással - sandítok a másik monitorra, amit felé fordítottam. Élőben megy az adás. Vykos éppen arról beszél, hogy milyen háttérmunkálatok előzték meg a mai akciót. A vakuk villognak, a sármja kifolyik a képernyőről. A tökéletes célpont.
- Ész mikor végesz?
- Még egy fél óráig biztosan eltart, amíg elmeséli, hogy hogyan mentett meg téged és a társaidat.
- Te mentettél meg, miért nem te meszéled?
- Miért, akkor hazamennél? És itthagynál engem?
- Igen - ragyogó mosollyal adományoz meg.
- Hát ez nem szép Olga. Nagyon egyedül lennék.
- Tudsz magadra vigyászni - egy kicsit elgondolkodik, a lábujjhegyein visszalépked hozzám. Kissé áthűlt, ezért a kabátomat viseli rózsaszín ruhácskája felett. A bokájáig ér.
- Apád is tud.
- Apu mindig aszt mondja, hogy te vigyászol rá.
- Apád túloz - az ölembe kúszik, nekidől a sérült karomnak, rábámul a monitorra.
- Moszt mit csinálsz?
- Megírom apádnak, hogy mi történt.
- Szóval moszt is rá vigyászol, ész...
- Olja miért nem koncentrálsz inkább arra, hogy kinőjjön az a két fogad, amíg apád ideér? Nagyon boldoggá tennéd.
És Olga koncentrálni kezd. Be tudom fejezni a jelentést.


A hozzászólást Kyryl Fyodorov összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 5 Feb. 2016 - 22:20-kor.
Vissza az elejére Go down

Ascariel
Don't Hide Your Real Face

Ascariel
Admin
i'm the leader
☮ Főkarakter : Caryeth, Eldorien, Ellael
☮ Hozzászólások száma : 336



TémanyitásTárgy: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 EmptyHétf. 1 Feb. 2016 - 19:57


Tverskoy District

Ez a negyed Moszkva egyik belső negyede, északra a város fizikai központjától. A közigazgatási rendszer számos igen fontos helyszíne található itt, úgymint Állami Duma (kvázi Parlament), Föderációs Tanács, Moszkvai Polgármesterség, Oktatási és Tudományos Minisztérium valamint a Moszkvai Rendőrfőkapitányság is. Ebben a negyedben található a Színház tér, a Puskin tér, Petrovka út. A történelmiség határozza meg az utcák arculatát, egymásra rétegződnek a vallási emléképületek az iparosodás korából fennmaradottakkal, és persze a szocializmus átépítési láza is rajtuk hagyta kézjegyét. Nagyvárosi, modern, haladó látvány, olyan, mint bármely más kiemelt város a világon, cirill feliratokkal a helyi igényekre szabva.
A kerület lakói hagyományosan a jómódú és művelt moszkvai polgárságot jelentik, ez pedig vonzóvá teszi a külföldi letelepülők számára is, így etnikája összetett, a születéskor várható élettartam az itt születő és maradó lakosok esetén 3-4 évvel magasabb, mint a többi moszkvainál.

Írta: Yyl'asalyv




Vissza az elejére Go down
https://fateofascariel.hungarianforum.com

Ajánlott tartalom
Don't Hide Your Real Face





TémanyitásTárgy: Re: Tverskoy District   Tverskoy District - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Tverskoy District
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Fate of Ascariel :: Fényév távolság :: Távoli tájakon :: Moszkva-